Categories: hotele, noclegi busko zdrój

Poznaj hotel z duszą!

Wybierając się na wakacje do dużego miasta, zwłaszcza stolicy, chcielibyśmy nie tylko jak najwięcej zwiedzić, ale także zamieszkać w miejscu podziwianym. Zabytkową i wygodną lokalizacją na nasze wakacje będzie Hotel Bristol. Dlaczego?

Historia Hotelu Bristol


Niegdyś, w miejscu, gdzie obecnie stoi Hotel Bristol, znajdował się pałac Tarnowskich. Mieściły się tam wówczas instytucje publiczne. W 1898 roku dokonano jednak rozbiórki pałacu. W 1895 budynek został zakupiony przez spółkę, do której należał między innymi nie kto inny, tylko Ignacy Paderewski. W tym samym roku utworzono rotundę na odcinki zakupionej nieruchomości. Jan Styk zaprezentował tam Panoramę Golgoty. 
Ostatecznie, w 1898 roku podjęto decyzję o budowie hotelu w tym miejscu. Ogłoszono konkurs na najlepszy projekt, którego laureatami zostali Tadeusz Stryjeński i Franciszek Mączyński. Budynek stworzono w stylu neorenesansowym, zaś wnętrza otrzymały charakter secesyjny. 
W 1901 roku zakończono prace i hotel powitał pierwszych gości. W hotelu znalazło się aż 11 wind oraz 6 numerów telefonicznych. Hotel miał 7 kondygnacji. 
Podczas wojny w Hotelu mieścił się szpital. Jednocześnie z oferty hotelowej mogli korzystać jedynie Niemcy. Okres powojenny sprawił, że Hotel Bristol często zmieniał właścicieli i przeznaczenie. Ostatecznie, w 1993 roku po wieloletnim remoncie Hotel Bristol został przywrócony do dawnej świetności. 

Hotel Bristol obecnie


Hotel Bristol 
dysponuje niebagatelną ilością pokoi. Ma aż 205 pokoi! W tej liczbie mieszczą się 32 apartamenty. Na terenie hotelu znajduje się Marconi Restaurant, częstująca gości daniami śródziemnomorskimi, Sala Malinowa, gdzie można skosztować wina, Cafe Bristol z wyborną kawą wiedeńską oraz Column Bar. 
Pokoje w Hotelu Bristol utrzymane są w różnych stylach. Classic to nowoczesny design oraz elegancja, Executive to piękne widoki zza okna, Bristol Executive to komfort, cisza i widok na zielone, spokojne patio, Apartament Junior pozwala na luksus w stylu Art Deco. 

Hotel Bristol stanowi świetny wybór dla każdego, kto podczas wakacji chciałby zaznać luksusu oraz bliskości centrum. Niezbędne udogodnienia są dostępne w hotelu, dlatego nie trzeba już szukać dodatkowych miejsc. Taka możliwość bardzo oszczędza czas i pozwala poczuć się błogo. Czyż nie o to chodzi w wakacjach?