Categories: boutique hotel, hotele

Co to jest boutique hotel?

Wraz z rozwijającą się dynamicznie turystyką w naszym kraju, powstaje coraz więcej dodatkowych propozycji dla turystów. Często bazują one na rozwiązaniach z zagranicy, które niejednokrotnie sprawdziły się na tamtej ziemi. W ten sposób powstały już między innymi aparthotele. Czas na kolejną opcję!

Czym właściwie jest boutique hotel?
Boutique hotel
, zwany także design hotelem czy lifestyle hotel, a po polsku hotelem butikowym to hotel o wysokim standardzie. Osoby, które przyjeżdżają do takiego hotelu są zwykle zamożne, a przy tym cenią sobie wygodę oraz kameralność. Lubią lokalizacje położone na uboczu, jednak z odpowiednim standardem. 
Pomysły na boutique hotel zrodziły się w USA oraz w Wielkiej Brytanii już w latach 80. XX wieku. Ich lokalizacje zwykle są w samym centrum znanych i cenionych miast bądź w ich pobliżu. Często na ich siedzibę wybiera się budynki z tradycją i historią, wręcz zabytkowe. Następnie są one odpowiednio odrestaurowane i odnowione. Zwykle boutique hotel nie należy do znanych nam sieci hotelowych. Znajdziemy w nich jednak wszystkie niezbędne udogodnienia, jakie spotyka się w najlepszych hotelach. Często to sauna, jacuzzi, basen, pełny zakres SPA oraz inne dodatkowe usługi wykonywane przez consierge’a. 

Jak wyglądają pokoje w boutique hotelu?
Zazwyczaj w każdym boutique hotel mieści się jedynie kilkanaście bądź kilkadziesiąt apartamentów. Niejednokrotnie apartamenty mają swoje specjalne nazwy, które je wyróżniają oraz odmienny wystój, który nawiązuje do nazwy. Częstą praktyką jest nadanie apartamentowi nazwy jakiejś pięknej stolicy europejskiej, po czym urządzenie pokoju w stylu tego miasta. W większych boutique hotelach możemy spotkać się z pokojami urządzonymi przez znanych i cenionych architektów wnętrz. 
Każdy taki apartament jest oczywiście niezbędnie wyposażony we wszystko, czego możemy potrzebować podczas pobytu. Niektóre boutique hotele oferują nawet sejf w każdym apartamencie. 

Boutique hotel to doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby, która chciałaby podczas wakacji zamieszkać w prawdziwie luksusowym miejscu z pełnym wachlarzem wygód. Dopełnieniem naszych wakacji może być wyjątkowa lokalizacja. Nie dość, że w urokliwym centrum miasta, to jeszcze niejednokrotnie w zabytkowym budynku, który stanowić będzie wspaniały dodatek do wyprawy!